Trening z KETTLEBELL – Czemu warto ćwiczyć z odważnikami?

trening z kettlebell katowice

KORZYŚCI Z TRENINGU Z KETTLEBELLS

Kettlebell to nie tylko kolejne narzędzie treningowe dostępne na siłowni – to także odrębna koncepcja treningowa. Choć zewnętrznie przypomina prostą kulę z uchwytem, to jego rola w treningu jest znacznie bardziej złożona.
Kettlebell umożliwia realizację niezliczonych rodzajów treningów, pod warunkiem, że rozumiesz, dlaczego to robisz, wykonujesz ćwiczenia świadomie i dbasz o swoje bezpieczeństwo 😄 Możesz skupić się na treningu siłowym, bazując na dużych obciążeniach i poprawie siły maksymalnej. Możesz także wykorzystać trening z kettlebell do ćwiczeń kondycyjnych, które usprawnią wydolność serca i poprawią pracę układu oddechowego. Jeśli preferujesz dynamiczne ruchy, możesz rozwijać swoją moc, a nawet osiągnąć efekt stricte kulturystyczny, pompując mięśnie na maksa.

Trenując sprawność, trenujesz swoją sylwetkę! Oczywiście pamiętając o odpowiednim odżywianiu!

Co jednak wyróżnia kettlebell spośród innych sprzętów, takich jak hantle? To nie tylko kwestia wizualna. Kluczową rolę odgrywa jego specyficzna budowa. Środek ciężkości odważnika jest przesunięty względem chwytu, co sprawia, że ten sam ruch, wykonany z hantlą a z kettlebellem, dostarcza zupełnie odmienne doznania. Doskonale widać to na przykładzie wyciskania nad głowę. Wyciskając hantel, środek ciężkości idealnie znajduje się w dłoni. Natomiast wyciskając kettlebell, środek ciężkości jest znacznie przesunięty poza dłoń, dzięki czemu obręcz barkowa wykonuje większą pracę stabilizacyjną.

 

 

Fundamentalna sprawność z Kettlebell

Cała idea treningu z kettlebellami opiera się na kilku fundamentalnych ruchach. To właśnie te ruchy, wykonane w odpowiedni sposób i skomponowane w odpowiednich kombinacjach, mają na celu rozwinięcie tzw. fundamentalnej sprawności.

Na pewno zastanawiacie się, co rozumiemy przez „fundamentalną sprawność”. Składa się na nią pięć kluczowych cech motorycznych: siła, wytrzymałość, szybkość, koordynacja i mobilność. Odpowiednie rozwinięcie tych cech pozwoli ci być sprawny na co dzień. Nie ma znaczenia, jaką dyscyplinę sportową uprawiasz, jaką aktywność podejmujesz w wolnym czasie czy jaką pracę wykonujesz. Masz być w stanie bez problemu podejmować większość aktywności ruchowych – jazda na rowerze po lesie, nurkowanie z maską na wakacjach, zabawa z dzieckiem, czy praca łopatą w ogródku:) To właśnie jest fundamentalna sprawność!


Potrzebujesz pomocy w treningu? Nie wiesz jak zacząć? Chcesz ogarnąć kettle sprawnie i bezpiecznie?
Napisz do mnie i umów i się na trening konsultacyjny!

    Masz pytania? Wyślij mi wiadomość!